טבעות לגברים


קטגוריה: טבעות נישואין לגברים

20 יולי 2011

על מנת שתוכלו לדעת אילו טבעות ואילו הם הדגמים הכי טרנדים או אופנתיים, עדיף להעזר בקטלוגים של חנויות תכשיטים, של מעצבים או להכנס לאיטרנט ולגלות עולם שלם של טבעות לגברים, טבעות זהב, טבעות נישואין או כל קטגוריה אחרת צריכה להתאים לצורך בטבעת המיועדת לגברים בלבד.
עד כמה שזה יכול להיות מפתיע, טבעות נישואין לגברים זה לא משהו שקיים מאז ומתמיד, כמו טבעות אירוסין לנשים, טבעות יהלומים וכו'. הטרנד של ענידת טבעות לגברים הוא טרנד די חדש של כמה שנים בלבד. אם נלך לראשית המאה שעברה לדוגמא, לא היה מקובל באירופה לקנות טבעת נישואין גם לגבר, ורק גברים מאוד מסויימים ענדו טבעות ותכשיטים שהיו מעבר לשעון יוקרתי עם שרשרת, חפתים לחולצה או איזשהו אטב לעניבה עשוי זהב.

טבעות נישואין לגברים הן אכן טרנד חדשני שלא כל הגברים ימהרו להתרגל אליו, למרות שהרבה נוטים לחשוב שאחוז גבוה מאוד של הגברים הנשואים בישראלי יענדו את טבעות הנישואין שלהם גם אחרי הטקס. לגברים מסויימים יהיה קל מאוד להתרגל לענידה של הטבעת החדשה על האצבע כבר בימים הראשונים שלאחר טקס הנישואין, אך להרבה מאוד גברים זמן ההסתגלות יהיה ארוך מדי או כמו שקורה הרבה, זה לא יקרה לעולם, וטבעת של הגבר תחזור למקומה במגירה.
בעבר כמעט ולא היה ניתן לראות גבר עונד טבעות, גם אם זו הייתה טבעת נישואין כי הדבר פשוט לא היה נהוג לא בארץ, ולא בחו"ל. עד לפני מלחמת העולם השנייה המנהג של ענידת טבעות אצל הגברים היה מאוד נדיר, אך במהלך ואחרי המלחמה, טבעות הנישואין של גברים הפכו לסמל של הרעיות המחכות לגבר שלהן בבית, נשים שנותרו בביתן ממתינות שהגברים שלהן ישובו הביתה מהקרב. טבעות נענדו כנחמה מתוקה בזמן שהאהוב או האהובה היו רחוקים כל כך, לעיתים בישבת אחרת או בצידו השני של העולם. מאז ועד היום, טבעות נישואין מהוות לכולנו תזכורת למחוייבות כאשר הפיתוי הוא גבוה, סמל של גאווה לכל העולם שמדובר בגבר נשוי המחוייבות לאישה אחת בלבד.

לאלה המתלבטים אם טבעות הנישואין יהיו נוחות או שיציקו במעט, אפשר לנסות להתרגל קודם כל עם ענידה של טבעות פשוטות וזולות באותה המידה, ולאחר שבטוחים שהגבר שבע רצון מהטבעת על אצבעו, ללכת לרכוש את הטבעת עשויה זהב או מתכת יקרה על פי המידה המדוייקת. ראוי גם לקחת בחשבון שהאצבע של הגבר משנה צורה לעיתים תכופות, בגלל העבודה, לחצים אטמוספרים או תנאי אקלים משתנים, אז יש לקחת דבר זה בחשבון בעת מדידת הטבעת, ותמיד למדוד עם מעט מרווח נוסף, פעמיים ביום, בבוקר ובערב, על מנת שהמידה של הטבעת תהיה מדוייקת ככל האפשר. קחו בחשבון שבהתחלה אין כמעט גבר שיהיה לו נוח לענוד טבעת על האצבעות שלו. בגלל שהם פשוט לא רגילים לנשיאה של חישוק החובק את האצבע – זה עלול להרגיש לו מוזר ולא טבעי בהתחלה, אבל ככל שהזמן יעבור הגברים מתרגלים לתוספת הנוצצת והאופנתית על ידם.

על מנת להקל עליכם בעיצוב של טבעת לגבר, מומלץ פשוט לבחון עיצובים צרים ככל האפשר, לא משתלטים על פרק האצבע ועם שוליים מעוגלים ככל האפשר על מנת שיהיה נוח לענידה ולא יורגשו בזמן ביצוע שום פעולה עם הידיים כגון נהיגה, כתיבה, הקלדה במחשב, חיתוך במספריים, גילוח וכו'. חשוב לזכור שבמידה והגבר מפעיל מכונות בעבודתו, ישנם מכונות המחייבות השימוש בהן ללא תכשיטים בידיים! וכאן לא מדובר בשמירה על איכותה ומראה של הטבעת אלא בבריאות של הגבר עצמו! לכן חשוב מאוד לזכור את הנתון הזה בזמן הקנייה.
לגבי העיצוב של הטבעת, רוב הטבעות לגברים מעוצבות בסגנונות שהם יוניסקס (מתאימים לגברים ולנשים כאחד) ולכן כדאי לבחור עיצובים שיהיו תמיד מתאימים למראו של הגבר, עיצובים קלאסיים ופורמלים וכדאי אולי להמנע מעיצוביים בומבסטיים, נוצצים מדי, אולי אפילו מטבעות המשובצות ביהלומים וכמה צבעי זהב שונים. טבעות לגברים הן לרב טבעות לא בולטות, עדינות ובעלות מימד אחד בלבד, מתכת אחת בלבד וצבע אחדי לכל אורך החישוק.

חריטת טבעות נישואין יכולה להעשות לפני או אחרי טקס הנישואין, למרות שעל פי ההלכה (חשוב לזכור את זה) טבעת הנישואין של האישה חייבת להיות כשרה בזמן הטקס, ללא שיבוצים וחריטות, אך כללים אלו אינם חלים על הטבעות של הגברים, שכן אין חובה הלכתית שהגבר יענוד טבעת נישואין.

אם מצאת כבר את הבחורה הנכונה, כל מה שנותר לך כעת הוא לבחור את טבעת האירוסין הנכונה בשבילה, לתכנן את הצעת הנישואין ולהתחיל בחיים המשותפים. בחירת טבעות אירוסין מסמלת לא רק את הצעת הנישואין אלא את המשמעות של החיים המשותפים, חיים של אהבה, נתינה ונתינה אינסופית. בחירה נכונה יכולה של טבעת יכולה בהחלט להתוות את הנתיב שיוביל להמשך מוצלח, לפחות עד החתונה...