זהב


קטגוריה: כללי

20 יולי 2009

זהב היא מתכת יקרת ערך עוד מימי קדם. יש הסבורים כי זהב היא כנראה אחד המתכות הראשונות שהאדם השתמש בהן. קיימות מספר עדויות לשימוש קדום בזהב, ביניהן עדות ממצרים משנת 2500 לפי הספירה, המתארת שימוש בזהב בכלים ותכשיטים,  ועדויות נוספות במקומות אחרים בעולם, לרב אזורים עשירים מאוד במחצב זה, כמו אפריקה ודרום אמריקה.

הזהב נחשב במשך תקופה מאוד ארוכה כאחת המתכות היקרות ביותר, לכן מאז ומתמיד הוא סימל עושר, מעמד ואצולה. הזהב הינו היסוד המתכתי ממנו נוצרו הכי הרבה תכשיטים בכל העולם: טבעות זהב, טבעות נישואין, טבעות אירוסין תליוני זהב, כתרים, שעונים, אבזמים ועוד.

אז מה קובע את צבעו של הזהב?

הצבע המקורי של מתכת יקרה זו הוא צהבהב. אך באמצעות שילוב של כסף (אלקטרום) בתרכובת עם זהב, נית להגיע לגוונים בהירים יותר עד לצבע של זהב לבן. מצד שני, זהב אדום מורכב באמצעות תערובת של זהב עם נחושת.  תעודה גמולוגית תעזור לנו לבחון את כמות הזהב, הכסף או הנחושת בכל תכשיט.

אם מצאת כבר את הבחורה הנכונה, כל מה שנותר לך כעת הוא לבחור את טבעת האירוסין הנכונה בשבילה, לתכנן את הצעת הנישואין ולהתחיל בחיים המשותפים. בחירת טבעות אירוסין מסמלת לא רק את הצעת הנישואין אלא את המשמעות של החיים המשותפים, חיים של אהבה, נתינה ונתינה אינסופית. בחירה נכונה יכולה של טבעת יכולה בהחלט להתוות את הנתיב שיוביל להמשך מוצלח, לפחות עד החתונה...